Busdienstregeling GD 2021
Geplaatst: wo 13 mei 2020, 13:50
De voorgestelde hoofdlijnen voor de busdienstregeling volgend jaar zijn vandaag bekendgemaakt, met wel aardig wat wijzigingen. Deze keer vooral in de stad Groningen en veel strekkingen in routes.
Belangrijke aanpassingen:
- Lijn 7 gaat ma t/m za twee keer per uur doorrijden naar De Wijert - Corpus den Hoorn - Martini Ziekenhuis - P+R Hoogkerk, zelfde route als lijn 8. Aantal ritten tussen Vinkhuizen en Noorderstation wordt minder
- Lijn 9 niet meer helemaal door Selwerd, rechtstreeks naar Noorderstation
- Lijn 10 gaat rijden via Oosterhamriklaan - Ringweg - Iepenlaan - Eikenlaan - Noorderstation (en retour natuurlijk) ipv lijn 10. Routedeel tussen Bottelroosstraat en Elzenlaan en Asingastraat en Bedumerweg raken hun bus kwijt. In het Hoornsemeer wordt de route gestrekt via de Palmelaan
- Lijn 12 Groningen wordt gesplitst in een lijn 16 (Europapark - Driebond - Kardinge) en lijn 19 (Hoofdstation - Europapark - Eemspoort)
- Lijn 15 dienstregelingloos, dus gewoon achter elkaar (wat in de praktijk nu ook al gebeurt op drukke momenten) en nog maar één stop in Paddepoel waarschijnlijk
- Lijn 21 bij Sleen wordt gestrekt en lijn 25 gaat doorrijden naar Emmen, waarschijnlijk via Oosterhesselen
- Lijn 40 Steenwijk - Meppel komt bij de GD-concessie en wordt straks gereden door Qbuzz, gekoppeld aan lijn 20
- Lijn 107 krijgt een flink aangepaste route via de Kielsterachterweg en Hoogezand en gaat via de ringweg eerst naar P+R Kardinge rijden en vervolgens naar Zernike
- Lijn 300 gaat eerder beginnen met de 10-minutendienst, lijn 304 gaat ook in de zomervakantie twee keer per uur rijden
Meer hier: https://www.ovnieuwsuitgroningen.nl/202 ... tregeling/
Belangrijke aanpassingen:
- Lijn 7 gaat ma t/m za twee keer per uur doorrijden naar De Wijert - Corpus den Hoorn - Martini Ziekenhuis - P+R Hoogkerk, zelfde route als lijn 8. Aantal ritten tussen Vinkhuizen en Noorderstation wordt minder
- Lijn 9 niet meer helemaal door Selwerd, rechtstreeks naar Noorderstation
- Lijn 10 gaat rijden via Oosterhamriklaan - Ringweg - Iepenlaan - Eikenlaan - Noorderstation (en retour natuurlijk) ipv lijn 10. Routedeel tussen Bottelroosstraat en Elzenlaan en Asingastraat en Bedumerweg raken hun bus kwijt. In het Hoornsemeer wordt de route gestrekt via de Palmelaan
- Lijn 12 Groningen wordt gesplitst in een lijn 16 (Europapark - Driebond - Kardinge) en lijn 19 (Hoofdstation - Europapark - Eemspoort)
- Lijn 15 dienstregelingloos, dus gewoon achter elkaar (wat in de praktijk nu ook al gebeurt op drukke momenten) en nog maar één stop in Paddepoel waarschijnlijk
- Lijn 21 bij Sleen wordt gestrekt en lijn 25 gaat doorrijden naar Emmen, waarschijnlijk via Oosterhesselen
- Lijn 40 Steenwijk - Meppel komt bij de GD-concessie en wordt straks gereden door Qbuzz, gekoppeld aan lijn 20
- Lijn 107 krijgt een flink aangepaste route via de Kielsterachterweg en Hoogezand en gaat via de ringweg eerst naar P+R Kardinge rijden en vervolgens naar Zernike
- Lijn 300 gaat eerder beginnen met de 10-minutendienst, lijn 304 gaat ook in de zomervakantie twee keer per uur rijden
Meer hier: https://www.ovnieuwsuitgroningen.nl/202 ... tregeling/