Vervoerplan 2021 ZHN
De belangrijkste wijzigingen uit dit vervoerplan zijn:
1. Bio Science Park Leiden
Op het traject Leiden Centraal-halte Universiteitsterrein bieden we extra spitsritten. Deze korte ritten gaan
we rijden onder lijn 621 (de ritten van lijn 630 gaan op in lijn 621). Lijn 38 gaat ook over BSP rijden, EBS-lijn 43
verdwijnt uit het BSP en rijdt via de Plesmanlaan naar Leiden Centraal.
2. HOV-Centrumroute Leiden
Aan deze snelle busverbinding over de Hooigracht-Langegracht wordt momenteel hard gewerkt. In maart
2021 komt de Hooigracht klaar en verplaatst het werk zich naar de Langegracht, welke wordt afgesloten.
Stadslijn 6 gaat dan via de Hooigracht en Breestraat naar Leiden Centraal rijden. Vanaf 3 januari 2021 rijdt lijn
56/256 over de Willem de Zwijgerlaan-Schipholweg naar Leiden Centraal.
3. Lijn 45 Den Haag Centraal-Leiden Centraal naar EBS
Zoals eerder afgesproken tussen opdrachtgevers en vervoerders gaat lijn 45 in het geheel gereden worden
door EBS.
4. Zomerdienstregeling voor Qliners 361, 365 en 385
Deze Qliners krijgen een zomerdienstregeling. Tussen ca. 9.00 en ca. 15.00 uur bieden we in de
vakantieperioden een uurdienst (i.p.v. een halfuurdienst).
5. Waddinxveen - Den Haag
Lijn 382 rijdt voortaan alleen nog maar in de spitsuren op werkdagen. De route wordt daarbij in de
ochtendspits naar Den Haag en in de avondspits naar Waddinxveen versneld via de A12 . In de tegenrichting
wordt nog wel via Moerkapelle gereden.
Om dit onderscheid in routes duidelijk te maken krijgen ze verschillende lijnnummers:
• Lijn 382 Waddinxveen-Den Haag via A12
• Lijn 384 Waddinxveen-Den Haag via Moerkapelle
• Lijn 386 Gouda-Den Haag via Moerkapelle
6. Alphen aan den Rijn - Uithoorn
Lijn 147 wordt om en om gereden als sneldienst 247. Dat betekent dat inwoners van Nieuwveen niet alleen in
de ochtendspits maar de hele dag één keer per uur een snellere verbinding krijgen naar Alphen aan den Rijn
en vice versa
7. Stadsdienst Alphen aan den Rijn
Lijn 5 rijdt voortaan alleen in de spitsuren op werkdagen. De frequentie wordt verhoogd van uurdienst tot
halfuurdienst. Lijn 1 en 2 gaan in de avonduren en op zondag minder vaak rijden.
8. Bodegraven-Gouda
Lijn 278 is een nieuw lijnnummer waarmee verduidelijkt wordt dat deze lijn via het bedrijventerrein
Broekvelden rijdt en lijn 178 niet. Lijn 278 rijdt alleen in de ochtendspits vanuit Gouda via het
bedrijventerrein in Bodegraven en in de avondspits naar Gouda via het bedrijventerrein. Voor de inwoners
van Bodegraven betekent dat in de spitsuren de verbinding met Gouda een stuk sneller wordt.
Lijn 50 krijgt extra spitsritten op het traject Lisse-Leiden. Lijn 250 vervalt hierdoor.
• In Noordwijk heeft de halte Van de Mortelstraat een nieuwe naam: halte Boerenburg.
• Vanwege de komst van R-net Katwijk-Leiden zijn in Katwijk enkele haltenamen gewijzigd:
o Katwijk, Raadhuis Katwijk, Gemeentehuis
o Katwijk, Duinoord Katwijk, Marktplein
o Katwijk, Tramstraat Katwijk, Zwanenburg
o Katwijk, Noordeinde Katwijk, Centrum
o Katwijk, N206/Valkenburg Katwijk, Valkenburg-Oost/N206
Halte Sumatrastraat wordt opgenomen in de route van lijn 6.
• Halte Pelikaanstraat krijgt een nieuwe R-net naam: Pelikaan.
• Medio maart 2021 gaat lijn 6 via de Hooigracht en Breestraat naar Leiden Centraal rijden.
• In de
St. Jorissteeg te Leiden komt de nieuwe R-net halte
St. Jorissteeg (voorlopig alleen voor lijn 6).
• Vanwege de komst van R-net Katwijk-Leiden zijn in Katwijk enkele haltenamen gewijzigd:
o Katwijk, Raadhuis Katwijk, Gemeentehuis
o Katwijk, Duinoord Katwijk, Marktplein
o Katwijk, Tramstraat Katwijk, Zwanenburg
o Katwijk, Noordeinde Katwijk, Centrum
o Katwijk, N206/Valkenburg Katwijk, Valkenburg-Oost/N206
• Lijn 56/256 rijdt vanaf 3 januari 2021 over de Willem de Zwijgerlaan en Schipholweg naar Leiden Centraal.
• Halte Leimuiderbrug/N207 (direct na de brug richting Leimuiden) vervalt.
• De halte Groenoord wordt R-net halte in de route van R-net 410 (dus daar ook stoppen).
• De lijnen/ritten 39, 210/510, 602, 630 en 800 vervallen.
• EBS-lijn 43 rijdt via de Plesmanlaan naar Leiden Centraal (niet meer door BSP).
• Lijn 45 wordt volledig gereden door EBS.
• EBS-lijn 46 verdwijnt uit Vlietwijk en rijdt naar Voorschoten Station (route lijn 5 Karel Doormanlaan).
Lijn 2 wordt (nu echt) verlengd tot in de nieuwbouwwijk Westergouwe. In de wijk worden twee bushaltes
aangedaan: thv de Wadden en bij de Griendakker net voor de keerlus aan het einde van de Burg. v.
Dijkesingel.
- Lijn 3 blijft voorlopig richting Goverwelle nog wel via de Agnietenstraat rijden.
Op dit moment is nog niet
duidelijk of/wanneer de herinrichtingsplannen van de gemeente doorgang zullen gaan vinden. In Goverwelle
vervalt de halte Knipmolenweg omdat de halteafstand tot Pepermolenerf wel heel erg kort is. Verder is lijn 3
systeemtechnisch gewijzigd in een a- en b-richting.
- Lijn 278 is een nieuw lijnnummer voor de routevariant in Bodegraven via bedrijventerrein Broekvelden. Lijn
178 rijdt daarmee altijd de snelle route in Bodegraven. Lijn 278 rijdt alleen in de ochtendspits richting
Bodegraven station via het bedrijventerrein en in de avondspits alleen richting Gouda.
Lijn 382 gaat weer vanaf Waddinxveen (toerit nr. 9) via de A12 naar Den Haag rijden. Vanaf de
Mandelabrug/A12 dezelfde route als 380-381-383 (en zoals vroeger) naar Den Haag, dwz via afrit Voorburg
(nr. 4) – Laan van Nieuw Oosteinde-Van Arembergelaan-Prinses Beatrixlaan-Prins Bernhardviaduct. Lijn 382
rijdt dus NIET meer via Moerkapelle en station Lansingerland-Zoetermeer.
- Lijn 384 is een nieuwe tegenspitsroute van 382 en rijdt in de ochtendspits van Den Haag via Moerkapelle naar
Waddinxveen en in de avondspits van Waddinxveen via Moerkapelle naar Den Haag
- Lijn 386 is een nieuwe route in de ochtendspits van Den Haag naar Gouda via Moerkapelle en Zuidelijke
Rondweg Waddinxveen-Coenecoopbrug-Burg. Jamessingel-Groene Hart ziekenhuis en in de middag vice
versa.