Pagina 1 van 1
'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst: vr 11 jun 2010, 21:56
door Wubbo
'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst op: vrijdag 11 juni 2010 21:55
Laatst bijgewerkt: vrijdag 11 juni 2010 21:56
De ChristenUnie heeft in de Tweede Kamer aan demissionair minister Eurlings van Verkeer gevraagd om het treinstation van Lisse weer in gebruik te nemen. De partij vindt dat de dienstverlening van de NS in de Bollenstreek te mager is. Momenteel stopt er slechts twee keer per uur een trein in Hillegom. Eerdere onderhandelingen liepen op niets uit.
Lees verder
Re: 'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst: za 12 jun 2010, 00:46
door VIRM
Uuuhm, moeten ze niet eerst station Sassenheim maar eens gaan bouwen? Of zijn ze daar al mee begonnen?
Re: 'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst: za 12 jun 2010, 00:53
door Dexter
Ik vraag me eigenlijk af hoever het oude station Lisse van de eigenlijke plaats verwijderd ligt. Ik heb nog nooit zo goed om me heen gekeken bij het voorbijrijden, maar erg veel bebouwing is er volgens mij niet in de directe omgeving.
Re: 'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst: za 12 jun 2010, 00:56
door VIRM
Ik meen ergens te hebben gelezen (stationsweb?) dat de spoorlijn toch wel een beetje ver ligt van het dorp... Maar heb niet echt zin om dat nu allemaal uit te gaan vissen op Google Maps.

Maar goed, ik rijd er ook gewoon liever snel langs met de Sneltrein.

Re: 'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst: za 12 jun 2010, 01:19
door Suus
Een station bij Noordwijkerhout is logischer dan bij Lisse, dat ruim anderhalve kilometer ten oosten van de spoorbaan ligt.
Re: 'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst: zo 13 jun 2010, 20:05
door Meltrain
De laatste vervoerder die station Lisse bediende was toch Lovers Rail?
Maar was sttaion Lisse dan gewoon een station langs de vrije baan of was er een aparte zijtak geemaakt? Keren op de vrije baan lijkt me op zijn zachtst gezegd een beetje onhandig. :?
Re: 'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst: zo 13 jun 2010, 20:10
door Daniel
Zoals te zien is op
Sporenplan beschikt Lisse (Lis) over twee zijspoortjes

Re: 'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst: ma 14 jun 2010, 00:30
door Dexter
Lisse wordt spoor-technisch gezien als een station zonder perrons. Net zoals Halfweg.
Re: 'Treinstation Lisse moet weer open'
Geplaatst: ma 14 jun 2010, 07:32
door robert55
Het zijspoor aan de oostzijde is behoorlijk lang. Tot een paar jaar terug had het een noodperron dat gebruikt werd voor besloten treinen naar de Keukenhof [die tussen het starion en het dorp ligt]. De Belgen noemden dat bebloemingstreinen