Marktconsultatie Concessie Zutphen-Hengelo-Oldenzaal (ZHO)CONCEPT Ontwerp-PvE schreef:Op dit moment koerst ProRail voor realisatie (van de electrificatie, red.) op 2032, waarmee de concessie ZHO zou kunnen aansluiten op het afloopmoment van de concessies Zwolle-Kampen, Zwolle-Enschede en het Teutoburgerwald Netz (TWN), welke eind 2032 aflopen. Hiermee heeft de concessieverlener nog een reden om een kortlopende concessie te verlenen voor de treindienst ZHO.
Opvallende zaken:
- Het Concept Ontwerp-PvE (bijzondere benaming
) gaat, zoals eerder genoemd, nog altijd uit van een niet-geëlektrificeerde spoorlijn. De geplande elektrificatie staat wel als "majeure ontwikkeling" genoemd waarbij de provincie mag herijken.
- Er wordt gesproken over een mogelijke RE24 (sneltrein) die enige stations overslaat. In het PvE van de voorgaande concessie Twente werd deze mogelijkheid nog niet genoemd.
- Het huidige materieel wordt NIET ter overname aangeboden. Vervoerders moeten dus zelf voor geschikt materieel zorgen (gebruikt en/of nieuw) voor deze kortlopende concessie.
- De aanwezigheid van een servicemedewerker in elke trein op het traject ZHO is een wens (dus geen verplichting). Deze functie mag in overleg gecombineerd worden met de functie van toezichthouder.
- De concessiehouder is ook verantwoordelijk voor het faciliteren van productdragers, tarieven, distributie en handhaving voor de treindienst tussen Enschede en Gronau. Daarom zijn er ook enkele regels opgenomen m.b.t. NRW-tarif, Westfalentarif en Deutschlandticket (als die tegen die tijd nog bestaat
) op Enschede-Gronau.
- EDIT: Niet heel opvallend, maar wel goed om te melden: in het Concept Ontwerp-PvE wordt gemeld dat deze verbinding onder de naam RRReis moet worden uitgevoerd. Het behouden van Blauwnetbestickering wordt niet als optie genoemd.