Herstel spoorlijnen Eifel naar aanleiding van het noodweer in juli 2021

Voor ontwikkelingen in het openbaar vervoer in het buitenland.
Plaats reactie
Nitein-Repart
Berichten: 4157
Lid geworden op: zo 03 nov 2013, 22:06
Locatie: DTC

Herstel spoorlijnen Eifel naar aanleiding van het noodweer in juli 2021

Bericht door Nitein-Repart »

Even een apart topic om de ontwikkelingen van het herstel van de spoorlijn in de Eifel te bespreken. In juli 2021 vond er in de Eifel (en in Wallonië en Zuid-Limburg) zwaar noodweer plaats wat geresulteerd heeft in meer dan 200 doden. Ook zijn er in de Eifel diverse spoorlijnen zwaar beschadigd geweest waardoor tot op de dag van vandaag diverse spoorlijnen nog steeds gestremd zijn.

Het gaat om de volgende spoorlijn:
-Stolberg Rathaus-Stolberg Altstadt
-Stolberg Hbf-Eschweiler West
-Kall-Gerolstein (onderdeel van de Eifelstrecke Köln-Trier)
-Euskirchen-Bad Münstereifel
-Walporzheim-Ahrbrück (onderdeel van de Ahrtalbahn Remagen-Ahrbrück).

Voor Stolberg Rathaus-Stolberg Altstadt en Stolberg Hbf-Eschweiler West zijn er nog geen prognoses voor het opnieuw ingebruik nemen van de spoorlijnen.

Kall-Gerolstein zou vanaf het derde kwartaal 2025 (juni 2025) weer ingebruik worden genomen, waardoor de doorgaande treinverbinding Köln-Trier kan worden hersteld. Hopelijk worden de RE5 tussen Köln en Koblenz en de RE1/RE11 tussen Koblenz en Trier wat meer ontlast.

Euskirchen-Bad Münstereifel zou vanaf het vierde kwartaal 2025 (september 2025) weer ingebruik worden genomen en Walporzheim-Ahrbrück vanaf dienstregeling 2026 (december 2025) weer ingebruik worden genomen.

Overigens komt Marienheide-Lüdenscheid vanaf 1 mei 2025 weer indienst, alleen ligt dit traject buiten de Eifel.

Alles met voorbehoud van het trage bouwtempo van de Duitsers. Meer informatie: https://flut-aufbau.deutschebahn.com/
-
waldo79
Berichten: 8478
Lid geworden op: do 13 mar 2008, 14:00
Locatie: 's-Hertogenbosch

Re: Herstel spoorlijnen Eifel naar aanleiding van het noodweer in juli 2021

Bericht door waldo79 »

Derde kwartaal is toch niet juni, voor Kall - Gerolstein?
Gebruikersavatar
ICE11
Berichten: 3399
Lid geworden op: ma 05 mei 2014, 23:57
Locatie: Aken

Re: Herstel spoorlijnen Eifel naar aanleiding van het noodweer in juli 2021

Bericht door ICE11 »

Nitein-Repart schreef: wo 20 nov 2024, 08:35 Voor Stolberg Rathaus-Stolberg Altstadt en Stolberg Hbf-Eschweiler West zijn er nog geen prognoses voor het opnieuw ingebruik nemen van de spoorlijnen.
Het laatste wat ik daarover hoorde was "niet voor eind 2025".
Nitein-Repart
Berichten: 4157
Lid geworden op: zo 03 nov 2013, 22:06
Locatie: DTC

Re: Herstel spoorlijnen Eifel naar aanleiding van het noodweer in juli 2021

Bericht door Nitein-Repart »

waldo79 schreef: wo 20 nov 2024, 09:41 Derde kwartaal is toch niet juni, voor Kall - Gerolstein?
De zomerdienstregeling 2025 begint op 15 juni, precies een half jaar later ten opzichte van de winterdienstregeling die op 15 december begint. Het eerste kwartaal van 2025 begint in de spoorwereld dus al op 15 december 2024 en het derde kwartaal begint in de spoorwereld al op 15 juni 2025.

Al met al, ben benieuwd of ingebruikname van Kall-Gerolstein op 15 juni realistisch is en hoe goed de doorgaande treinen Köln-Trier gevuld worden met reizigers die gebruikmaken van het Deutschlandticket.
-
metrophil
Berichten: 67
Lid geworden op: zo 04 dec 2016, 11:28
Locatie: Karlsruhe, voormalig Ruhrgebied

Re: Herstel spoorlijnen Eifel naar aanleiding van het noodweer in juli 2021

Bericht door metrophil »

Nitein-Repart schreef: wo 20 nov 2024, 08:35 Overigens komt Marienheide-Lüdenscheid vanaf 1 mei 2025 weer indienst, alleen ligt dit traject buiten de Eifel.
Dat is geen gevolg van de noodweer in 2021. De spoorlijn dat door de weer werd gedeeltelijk beschadigd was Hagen-Lüdenscheid, bijzonders tussen Rummenohl en Lüdenscheid-Brügge. De treinen Lüdenscheid-Keulen reden normaal verder na juli 2021.

Pas in december 2021 ofzo werd ontdekt, dat de brug in Brügge, waar treinen van Hagen én Keulen naar Lüdenscheid over rijden, ook beschadigd was. Dat werd inmiddels al ook nieuw gebouwd. De RB52 Hagen-Lüdenscheid rijdt normaal sinds april 2024.

De stremming nu op de RB25 is een andere brug bij Meinerzhagen, dat onafhankelijk van de noodweer in 2021 kapot is.
Groetjes uit Duitsland
Gebruikersavatar
Vinny
Berichten: 13834
Lid geworden op: do 13 mar 2008, 19:07

Re: Herstel spoorlijnen Eifel naar aanleiding van het noodweer in juli 2021

Bericht door Vinny »

Op de website staat dat het schadebedrag ongeveer 1,3 miljard euro bedraagt volgens een schatting van de DB :shock:

Het is absoluut een informatieve website alleen het is niet heel overzichtelijk (en een veel te groot lettertype helpt daar niet bij).
Ik heb het kaartje van de getroffen spoortracés maar even hieronder gezet:
Afbeelding
Vergeet niet uit te loggen als u het forum verlaat of overstapt naar een andere website
Gebruikersavatar
ArrivaBas
Berichten: 9512
Lid geworden op: ma 20 apr 2015, 13:39
Locatie: Dordrecht
Contacteer:

Re: Herstel spoorlijnen Eifel naar aanleiding van het noodweer in juli 2021

Bericht door ArrivaBas »

Op dat kaartje ontbreekt de Ahrtalbahn tussen Remagen en Ahrbrück. Daar heeft de treindienst er ook een hele tijd uit gelegen en die is na Walporzheim nog steeds niet hersteld, net als de lijn naar Bad Münstereifel en het stuk tussen Kall en Gerolstein
"Wacht niet tot vandaag een goede dag wordt. Maak er vandaag een goede dag van." - Omdenken, 2022
waldo79
Berichten: 8478
Lid geworden op: do 13 mar 2008, 14:00
Locatie: 's-Hertogenbosch

Re: Herstel spoorlijnen Eifel naar aanleiding van het noodweer in juli 2021

Bericht door waldo79 »

^^ die spoorlijn door het Ahrtal moest geheel opnieuw gebouwd worden.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 41 gasten