Maar wat belangrijker was, blijkbaar had men toch nog ergens een functionele HLE11 vandaan kunnen toveren.
Deze trein bracht mij zonder al te veel problemen of vertraging (+3) door het doorbrekende ochtendzonnetje naar Brussel-Noord, waar het inmiddels stralend mooi weer geworden was. Na een paar minuten kwam daar vervolgens CityRail nummertje 982 voorrijden als stoptrein naar Dendermonde. CityRails zijn een soort über-hard-doorgepimpte klassiekjes. Vet spul.
Wat later bereikte ik met laatstgenoemde trein het fraaie plaatsje Merchtem, waar de feestelijkheden zouden gaan plaatsvinden. Aardig tandempje bordjes:
Wat we op de volgende foto zien zijn de uitermate relaxte benen van een aantal HGBTF-leden, die zich uit strekten in de richting van de barbecue, met daarop enige rund/varken/paprika spiesjes, en de Grillmaster himself in actie, de rest had blijkbaar zondag

Op de terugweg reed ik niet weer via Brussel natuurlijk, er moest gewerkt worden. Vlak voorbij Sint Gillis een ambulance die, sirene en zwaailicht of niet, ook moest wachten voor de overweg.
Daarna niet echt veel bijzonders meer. In Dendermonde had ik een overstap van ongeveer 3 kwartier, dus ik heb nog wat treintjes staan spotten. Onder andere deze mooie Break 336 die binnenrijdt uit de richting Mechelen (denk ik).
Daarvandaan ging het over een bizar tussenlijntje naar Lokeren, alwaar duikbrilletje 919 mij stond op te wachten om als stoptrein naar Antwerpen te vertrekken.
In Antwerpen wilde ik nog iets gaan eten, maar het grand café Royal had helemaal niets meer te eten. Je zou bijna denken dat het onder Servex valt. Dan maar een biertje, en vervolgens de trein terug naar Nederland, met 10 minuten vertraging. Die in Rotterdam weer volledig weggepoetst was. Dat dan weer wel. Alles bij elkaar een uitermate geslaagde dag :)
En tot slot natuurlijk de oogst: