Dit keer niet zo spectaculair. Ik moest gisteren in Den Haag zijn. Ik had nog een Kruidvat Dal Vrij met HTM/RET, dus dat was wel handig. Ik besloot mijn reis naar Den Haag wel iets exotischer te maken door wat meer over te stappen op de route. Gezien de overstap in Helmond op papier niet bestaat (en ik wel via Helmond wilde) ging ik een uur eerder weg dan wanneer ik normaal zou zijn gereisd. Het was wachten op de bus van 13:31.
Lijn 25 van Veghel was weer eens een erg druk en ik had erg veel keuzeruimte wat mijn zitplaats betreft (elke stoel behalve die van de chauffeur). Het ritje was kort. Bij het ziekenhuis in Helmond ging hij nog even een paar minuten wachten om niet met -5 op het station aan te komen. Rij dan gewoon door zou ik zeggen. Uiteindelijk kwamen we nog met -3 aan. Er reden net wat bussen weg. Lijn 51 was geheel leeg, lijn 53 was best druk, toch zeker een man of zes. Op het station ging ik even bij de koffietoko in het zonnetje zitten met een bakje koffie en maakte nog wat foto's.

Lijn 25 komt aanrijden bij de halte Gemeentehuis, Beek en Donk.

Busstation Helmond bij aankomst.

Voor de Plan V liefhebbers uit Brabant de kont van een vertrekkende Plan V richting Nijmegen. Vreemd genoeg stond de volgende sprinter aangegeven met "rijdt niet verder dan Eindhoven".

Het is al wat drukker op het busstation.
Ik merkte voor vertrek nog op dat op perron 1 beide stempelautomaten het niet deden. Bee zou later op die dag hetzelfde opmerken blijkende een forumpost. Ik gaf het nog even vlug door op twitter alvorens op de IC naar Eindhoven te wachten. Daarna ging het verder met de trein naar Eindhoven. Helaas kon ik weinig zien van de werkzaamheden. Eerst even ging ik bij Hermes lang om nog een paar errata folders te pakken, ik had er pas een en er wilden meer mensen een folder (en om de buurtbus leeg te graaien vond ik toen wat asociaal). Daarna besloot ik spontaan de stoptrein naar Tilburg West te pakken en op station Tilburg uit te stappen en daar even rond te kijken. Onderweg zou ik Frank tegenkomen. Deze zat in de sneltrein uit de richting Nijmegen. Ik besloot dat ik ook net zo goed op die trein kon overstappen, mits op tijd, en dat we samen even in Breda gingen rondhangen. Tilburg had ik recentelijk nog ooit gezien, Breda niet.
Breda bleek niet veel aan, een grote bouwput. Ik dacht altijd dat ze daar allang klaar waren, maar ze waren dus juist net begonnen. We wilden naar de stationshal en liepen achter een meute mensen aan. Bleek dat die liepen naar een gereedstaande sprinter en de uitgang de andere kant op was. :') Een paar impressies van station Breda.

Daar staat onze trein nog.

Bouwput.

De Sprinter naar Den Haag ligt wat afgelegen.

Meer bouwput.

Natuurlijk mogen geen bussen ontbreken. Hier het "stadsbusstation". Er was om een of andere reden wat politie aanwezig die net vertrokken.

Lijn "Forever Alone" had zijn eigen plekje, los van de rest.

Voor streekbussen is het zeker bij regen en felle zonneschijn beter vertoeven onder een overkapping. Toevallig stonden drie verschillende bussen naast elkander.

Foto vanaf de loopbrug bij de fietsenstallingen. Er komt net een Intercity Direct binnenrijden vanuit de richting Rotterdam.

Een blik naar de andere kant met een TRAXX loc die daar al geruime tijd stond.

Weer de andere kant, links zie je de IC-D nog staan.

Het perron waar we waren uitgestapt en ook weer moesten instappen, dit keer de IC naar Den Haag CS.

Een laatste blik op deze gezellig bouwput.

Bij een stationnement (volgens mij Dordrecht?) zagen we nog een versierde Plan V staan.

Men was heel creatief geweest.
Daarna was het een saai ritje verder. Helaas hadden we geen tijd meer om in Rotterdam ook even uit te stappen. Het nieuwe station zou ik graag bekeken hebben. In Den Haag konden we nog een stukje tram pakken nadat we toevallig nog een bekende waren tegengekomen. Ik mocht voor het eerst een RandStadRail Tram zien en er zowaar ook nog in staan. Op de terugweg kreeg ik een oudere tram. De terugreis verliep voorspoedig en we kwamen zelfs met -2 in Eindhoven aan, ruim op tijd om de laatste 122 van de dag te halen. De drukte viel me erg tegen, ik was uiteindelijk zelfs de laatste uitstapper.

2x ICMm komt net aanrijden uit de richting Eindhoven.