Afgelopen weekend een tripje naar Denemarken en Duitsland.
Mijn eerste InterRail vakantie in 3 jaar weer, dit is niet echt iets voor mijn kids en vriendin. Dus ik trok er lekker alleen op uit.

Hier een verslagje met OV gerelateerde foto's.
Met de IC van 07:50 vanuit Hoorn naar Amersfoort begon de reis. Oorspronkelijk was de planning om via Groningen en Leer de grens over te gaan, maar "meerdere overwegstoringen" tussen Amersfoort en Zwolle gooiden daar roet in het eten. Dat werd ook omgeroepen, vlak voor binnenkomst in Amersfoort. Beetje jammer, anders was ik via Hanzelijn gegaan, en nu was iedereen aangewezen op de Berlijntrein. Dus dan maar via Bad Bentheim de grens over.
De eerste overstap in Duitsland was in Osnabruck, daar even een aantal foto's gemaakt.
WestfalenBahn als RB naar Munster.
Binnenkomst van de RE uit Bremen.
Daarna met de ICE naar Hamburg gegaan. Helaas had deze een vertraging, en die werd tijdens de rit alleen maar groter.
Met consequenties, want ik miste ICE naar Nykøbing Falster en Kopenhagen waar ik een zitplaatsreservering had. En de overige rechtstreekse treinen voor de dag waren al volgeboekt, dus was ik aangewezen op regionaal verkeer.
Tijdens wachten in Hamburg wat foto's gemaakt.
RE naar Bad Oldesloe.
Sightseeing bus.
De EC uit Tsjechië.
Na deze EC zou mijn trein arriveren. De RE naar Flensburg. Maar vanwege werkzaamheden reed deze slechts tot Neumunster. Van daar af met de bus verder naar Rendsburg en daar reden de treinen weer naar Flensburg.
Hier wat foto's uit Rendsburg.
DB Autokraft Rendsburg bij busstation.
Twee Lintjes aan de pauze

RE naar Flensburg.
In Flensburg weer overgestapt op een vervangende "TogBus" naar Fredericia. Normaal gesproken rijdt vanaf hier een trein naar Denemarken, maar ook de Denen waren dit weekend bezig aan het spoor.
Citaro stadsbus in Flensburg.
DSB bood wel gratis flesjes water aan voor de extra reistijd.
Mijn "TogBus" hier bij aankomst in Fredericia.
En nog wat foto's uit Fredericia.
Mercedes Citaro van Sydtrafik.
DSB IC4 van Italiaanse makelij ;)
Tweemaal een DSB IC3.
Uiteindelijk ruim 7 uur later dan gepland aankomen in Nykøbing Falster ipv de geplande aankomsttijd van 18:32. Had dus niks meer aan mijn avond. Maarja het is vakantie,dus waar maak ik me druk om. :)
Wat zijn we in Nederland toch verwend met de frequenties vind ik zelf. Bijna alles rijdt maar 1x per uur, als het geen S-Bahn betreft. Het mocht de pret niet drukken, maar was toch wel erg blij dat ik arriveerde bij het Bed & Breakfast. Helaas was het maar een korte nacht, want voor de volgende ochtend had ik ook weer een zitplaats reservering in de EC.
Oh ja, dat viel me op in de treinen van DSB. Geen vuilnisbakken, maar ze hangen plastic zakjes op. Die zakjes neem je dan mee de trein uit en gooit ze op het station in de prullenbak. Althans dat denk ik, mijn Deens is nou niet echt geweldig.
En stopcontacten, zelfs in de 2e klasse en regionale treinen.
Mijn trein terug naar Duitsland. Twee IC3 treinstellen.
Aankomst in Rødby, vlak voordat de trein de boot op rijdt.
Iedereen was verplicht de trein te verlaten tijdens de overtocht.
Mooi uitzicht tijdens de overtocht.
In Hamburg aangekomen even de stad in geweest en weer foto's gemaakt.
Hamburg Hbf.
Mijn tak van sport, de touringcar branche *bus* . Touringcar busstation in Hamburg. Met zelfs een put om je wc te legen.
DSB IC3
DSB/ DB ICE.
Van Hool NEWAGG300 van de Hamburg Hochbahn.
Citaro van Hochbahn bij Hamburg Harburg.
RE van de Metronom.
De HKX, met rijtuigen de Nord-Ostsee Bahn.
Vanaf Hamburg Harburg de IC naar Westerland Sylt genomen. Onderweg nog een locwissel gedaan en rijtuigen afgekoppeld.
Maar mooi op tijd aangekomen rond 17:05, hoewel de oorspronkelijke aankomsttijd rond 16:35 was. Half uurtje kan ik mee leven. Dus had nog alle tijd om naar hotel te gaan en de omgeving te verkennen. In tegenstelling tot een dag eerder

In rijtuig 9 had ik mijn zitplaats gereserveerd.
Nordbahn in Itzehoe, tijdens de locwissel.
Aankomst in Sylt.
Nog wat OV foto's uit Sylt. Hier mag je je fiets meenemen in/ op de bus.
De volgende ochtend de IC van 09:26 naar Bochum genomen. Inclusief locwissel, aankoppelen twee extra rijtuigen en gebruikelijke vertraging ;)
Nord-Ostsee Bahn MaK DE in Sylt.
Baby Van Hooltje ;)
Doorkomst van deze NEG DMU. Die trouwens rangeerwerkzaamheden aan het verrichten was. Hij had namelijk twee IC rijtuigen aan het perron geplaatst. Die rijtuigen werden aan de voorkant van onze IC geplaatst, aangezien een van de twee rijtuigen een stuurstand betrof. En deze stond met zijn neus verkeerd om.
Niebull, na het koppelen van twee extra rijtuigen. Overigens vertrokken we met +20, omdat het koppelen niet soepel verliep.
Gaandeweg richting Bochum liep de vertraging meer en meer op. Komt voornamelijk ook, vanwege de grote hoeveelheden bagage die de reizigers meenemen. Ik ook trouwens met mijn backpack

De reden dat ik nog naar Bochum ging, was omdat ik Abellio op de plaat wilde zetten. Wat ook gelukt was.
Abellio Lint als RB46 naar Schalke 04 stad

Abellio Flirt als RE40.
Bogestra Solaris.
Aankomst van de RE16. Met deze trein ging ik verder naar Essen.
Vanaf Essen zou ik dan de trein naar Vierssen nemen en dan overstappen voor de richting Venlo.
En nog wat foto's uit Essen.
Tweemaal Abellio.
DB RE6 naar Minden. Over een paar jaar National Express.
En uiteindelijk weer terug in Nederland. Met de trein naar Helmond.
NS bus, Integro van Hebben Tours. Was helemaal vergeten dat Eindhoven er uit ligt

Uiteindelijk rond elf uur in de avond aangekomen in Leerdam.
Aangezien ik nog twee dagen over heb op mijn InterRail kaart, staat voor aankomend weekend Basel op het programma.