Pagina 1 van 1

Dagkaart

Geplaatst: zo 24 mei 2009, 20:00
door Sander14
Ik heb wel eens in een van jullie reisverslagen gelezen dat er gebruit werd gemaakt van een dagkaart waarmee je landelijk in alle bussen kunt.
Weet iemand of deze kaart nog te koop is en waar ik deze kan aanschaffen?

Re: Dagkaart

Geplaatst: zo 24 mei 2009, 20:02
door Daan
Da's een OV-dagkaart, is gewoon bij de kaartautomaten te koop ;) Zie ook NS.nl

Re: Dagkaart

Geplaatst: zo 24 mei 2009, 20:06
door Chauf21
Een andere dagkaart die vaak voor dat soort reisjes gebruik wordt, is een landelijke dagkaart voor bus, tram en metro (oftewel daar waar de strippenkaart geldig is) van €12,80. Vooral voordelig als je op één dag met meerdere vervoerders reist en niet met de trein/NS reist. De kaart is in de meeste gevallen bij de chauffeur te koop.

Re: Dagkaart

Geplaatst: ma 25 mei 2009, 19:50
door Sander14
Is zo'n dagkaart ook in de voorverkoop (voor mij bij het Veolia verkooppunt bij station Breda) verkrijgbaar?

Re: Dagkaart

Geplaatst: ma 25 mei 2009, 19:51
door Daniel
Nee want zo'n dagkaart bestaat uit twee verticaal gestempelde 8-strippenkaarten en die 8-strippenkaarten zijn alleen in de wagenverkoop verkrijgbaar.

Re: Dagkaart

Geplaatst: ma 25 mei 2009, 21:17
door Ronald
Ik heb zelfs geluiden gehoord dat de 8-strippenkaart (dus ook de landelijke dagkaart) ook in de bussen niet altijd (meer) verkrijgbaar is, oa. in Brabant. Maar hier heb ik geen ervaring mee, heb het alleen maar gehoord. Misschien dat iemand anders er meer van weet :wink: .

Re: Dagkaart

Geplaatst: ma 25 mei 2009, 22:13
door M57
Reiziger Ddrs schreef:Nee want zo'n dagkaart bestaat uit twee verticaal gestempelde 8-strippenkaarten en die 8-strippenkaarten zijn alleen in de wagenverkoop verkrijgbaar.
Vroeger kon dat wel degelijk bij de NZH- / Connexxionwinkel in Haarlem. Ik neem aan dat dat ook bij andere verkooppunten kon.

Re: Dagkaart

Geplaatst: ma 25 mei 2009, 22:23
door mb90
Bij de RET verkooppunten in Rotterdam zijn de landelijke dagkaarten gewoon te koop, dus ik denk dat dit op meer punten wel het geval zal zijn.

Re: Dagkaart

Geplaatst: ma 25 mei 2009, 22:47
door Chauf21
rhk_amf schreef:Ik heb zelfs geluiden gehoord dat de 8-strippenkaart (dus ook de landelijke dagkaart) ook in de bussen niet altijd (meer) verkrijgbaar is, oa. in Brabant. Maar hier heb ik geen ervaring mee, heb het alleen maar gehoord. Misschien dat iemand anders er meer van weet :wink: .
In Brabant is er een goedkope dagkaart (€3,-) beschikbaar voor het vervoer aldaar. Ook zijn er voor enkele reisjes spotgoedkope voorverkoopkaartjes (reizen voor 30-90 cent) waarmee overgestapt mag worden. Reizen met een nationaal vervoerbewijs (strippenkaart) is dus (vrijwel) altijd duurder. Naar verluidt hebben de chauffeurs die niet buiten het geldigheidsgebied van de goedkope kaartjes rijden hun voorraad nationale vervoerbewijzen moeten inleveren. Daarmee zouden dus ook de landelijke dagkaarten niet meer verkocht kunnen worden. Argument zou zijn dat die dingen 'toch nooit verkocht werden'. Het verhaal over het inleveren klinkt aannemelijk, maar ik durf niet met zekerheid te zeggen of dat ook daadwerkelijk heeft plaatsgevonden.

Re: Dagkaart

Geplaatst: ma 25 mei 2009, 22:55
door Raymond
Bij Arriva zouden de kaartjes inderdaad helemaal zijn verdwenen uit de bus. In het SRE gebied is het vermoeden dat de chauffeurs deze nog wel bij hebben.. Veolia niet bekend.
Zie ook: http://www.busfreaks.nl/forum/showthrea ... 281&page=1

Re: Dagkaart

Geplaatst: di 26 mei 2009, 13:42
door dennistd
Hier in Twente heb ik nog nooit strippenkaarten van acht in de bus gezien, alleen 2, 3 en dal. Of heeft de chauffeur die in z'n tas ofzo?

Re: Dagkaart

Geplaatst: di 26 mei 2009, 21:55
door Meltrain
Op het busstation van Utrecht was het echt een ramp toen ik er eind februari eentje wilde kopen. :?
mb90 en ik gingen eerst naar het verkooploket van Connexxion, maar daar zei men dat die kaarten alleen in de bus verkrijgbaar waren. vervolgens hebben we het in een GVU en in een Connexxion bus gevraagd, maar daar zei men dat die kaarten uitsluitend bij het verkooploket verkrijgbaar waren. We leiepn dus weer terug, maar gingen in een andere rij staan. Dit keer kon het wel, maar ook na lang zoeken. Uiteindelijk waren we nog net op tijd bij de bus. :roll:

Re: Dagkaart

Geplaatst: wo 27 mei 2009, 23:51
door Cookie
Gelderland, regionale trein+bus: OV-Winkelkaart (EUR 3,00)
Geheel Nederland (bus + Groningse Arrivatreinlijnen): Zomerzwerfkaart (EUR 9,70)
GGD-gebied (Groningen, Groningen Stad, Drenthe): 2x 5-eurokaartje = dagkaart GGD