Ad blocker gedetecteerd: Dit forum wordt mogelijk gemaakt door het tonen van reclames aan onze bezoekers. Helaas worden deze niet getoond en je ondersteunt onze website nu niet. Misschien wil je voor dit forum een uitzondering maken?
Nouja, hogesnelheidstrein. De dingen kunnen 230 km/h rijden. Goed, ze zijn allicht sneller dan het normale werk, maar het blijft natuurlijk gewoon een snelle loc+rijtuigen-combi en geen match voor de 330 km/h rijdende TGV.
Natuurlijk is het niet te vergelijken met een ICE of TGV, zie het eerder als het Oostenrijks equivalent van de Nederlandse Albatros. Dat is een "echte hogesnelheidstrein' die toch ook maar 250 km/u kan rijden, dat scheelt niet eens zo heel veel met deze Railjet.
Het is dus wel mogelijk om in een vrij korte tijd een fatsoenlijke hogesnelheidstrein af te leveren...
Het Taurus concept is natuurlijk al jaren oud, en is dit gewoon een verder door ontwikkelde versie van. Begrijp ik goed dat 2 stellen aan elkaar 400 meter zijn? Dat komt overeen met 16 bakken Ddar ongeveer in lengte. Vorig jaar werd met 5 bakken gereden in de EC Wenen- Budapest, en zat ie misschien net half vol. Lijkt me wel wat fors ingezet in capaciteit?
Ik heb aardig wat verhalen gehoord over juist overvolle treinen op die relatie! (Wien-Budapest) Het rijden met 2 gekoppelde RJ-stellen vindt echter slechts plaats op enkele treinen, meen ik. Lang niet bij alle!
Caspar schreef:Vind het ook wel mooie treinen geworden.
Het is dus wel mogelijk om in een vrij korte tijd een fatsoenlijke hogesnelheidstrein af te leveren...
Het Taurus concept is natuurlijk al jaren oud, en is dit gewoon een verder door ontwikkelde versie van.
Uiteraard, maar blijkbaar kan men wel vrij snel rijtuigen en een stuurrijtuig bouwen die zo luxe zijn als het maar kan en volledig geschikt zijn voor 230 km/h.
Jurjen schreef:Ik heb aardig wat verhalen gehoord over juist overvolle treinen op die relatie!
Dat is wel aardig de praktijk ja. Als je niet minstens een week van tevoren gereserveerd hebt, dan heb je eigenlijk weinig kans op een plekkie. Vooral de slag naar München is altijd erg druk.
Waar wordt er eigenlijk 230 gereden met die RJ? In februari ga ik een treinreis maken, en zit toch sterk te twijfelen, vooral omdat op de dagen dat ik wil er nog een Sparangebot is van 39 euro voor de RJ van Munchen naar Budapest.
Maarja vliegen naar Roemenie kost 120 euro voor een retourtje en dan kan ik daar een mooi rondje maken, zonder eerst al 2 dagen onderweg te zijn.
Jurjen schreef:Nouja, hogesnelheidstrein. De dingen kunnen 230 km/h rijden. Goed, ze zijn allicht sneller dan het normale werk, maar het blijft natuurlijk gewoon een snelle loc+rijtuigen-combi en geen match voor de 330 km/h rijdende TGV.
In Zweden gaat de X2000 niet harder dan 200 km/h. En die wordt ook hogesnelheidstrein genoemd