Ad blocker gedetecteerd: Dit forum wordt mogelijk gemaakt door het tonen van reclames aan onze bezoekers. Helaas worden deze niet getoond en je ondersteunt onze website nu niet. Misschien wil je voor dit forum een uitzondering maken?
Lees je wel wat ik geschreven heb?
En dit speelt bij alle tramlijnen overigens. De dienstregeling is ruimer dan wat de tram daadwerkelijk nodig heeft en gebruikt. Dit is bij bus ook zo. Bij metro is de dienstregeling redelijk precies.
Dat slaat toch nergens op: je kunt de dienstregeling van deze lijnen best optimaliseren. Als tram 25 nou gewoon door had gereden het centrum in, dan had ik me kunnen voorstellen dat er wat extra speling ingebouwd zou worden.
Vergeet niet uit te loggen als u het forum verlaat of overstapt naar een andere website
Je kunt een dienstregeling van een tram of bus niet helemaal optimaliseren omdat het niet 100% vrije baan is. De extra ruimte in de dienstregeling zit volgens mij ook vooral op de plekken waar er gelijkvloerse kruisingen zijn.
Overigens, fijn dat jij het nergens op vind het slaan. Maar te weinig tijd om de rit te rijden wilt niemand hebben lijkt me.
hauptbahnhof schreef: ↑za 03 jun 2023, 22:01
Je kunt een dienstregeling van een tram of bus niet helemaal optimaliseren omdat het niet 100% vrije baan is. De extra ruimte in de dienstregeling zit volgens mij ook vooral op de plekken waar er gelijkvloerse kruisingen zijn.
Maar als je het handeltje een "Sneltram" noemt en juist wat meer gelijkvloerse kruisingen geeft dan de grotendeels vrije baan van tegenwoordig, dan kon je de dienstregeling dus veel krapper maken als nu met minder gelijkvloerse kruisingen en minder haltes? Heel bijzonder
Maar te weinig tijd om de rit te rijden wilt niemand hebben lijkt me.
Nee, miljoenen euro's besteden aan een renovatie project om vervolgens een langere reistijd ervoor terug te krijgen met minder opstaphaltes dat willen we allemaal.
TLP schreef: ↑vr 02 jun 2023, 17:20
Even de proef op de som genomen: lijn 51 was een seconde of twintig sneller dan lijn 25 nu is, waarschijnlijk omdat de tijdwinst van de opgeheven haltes en ongelijkvloerse kruisingen teniet gedaan worden door het ommetje bij Station Zuid en de extra haltering bij de Parnassusweg.
Dus ik denk, laat mij dan echt naar die filmpjes gaan kijken (want ik vertrouwde erop dat wat hier gezegd werd ook wel klopte)....
M51 deed in dat filmpje: 23 minuten over.
T25 deed in dat filmpje: 22 minuten en 20 secondes over.
Dus leg mij uit waar lijn 25 langer over doet?
Daarnaast, de route van lijn 25 is ook langer (ommetje via de Parnassusweg met een bocht die met langzaam genomen moet worden) en de tram staat even voor een rood sein staat voor het eindpunt. En alsnog kortere tijd dan de metro.
Dus ik weet dat iedereen graag alles wil afkraken (Nederlands-eigen, niet erg), maar hou het wel bij de feiten aub!
hauptbahnhof schreef: ↑zo 04 jun 2023, 02:04
Dus leg mij uit waar lijn 25 langer over doet?
Daarnaast, de route van lijn 25 is ook langer (ommetje via de Parnassusweg met een bocht die met langzaam genomen moet worden) en de tram staat even voor een rood sein staat voor het eindpunt. En alsnog kortere tijd dan de metro.
Ik heb lijn 25 in mijn berekening een minuutje te veel rijtijd gegeven, maar neemt niet weg dat de reistijd door het ommetje via de Parnassusweg met een bocht die met langzaam genomen moet worden wel verhindert dat de reistijdverbetering significant is. Dat verandert voorlopig niet en beïnvloedt de reis van de grootste groep.
De reis is juist korter. Klopt, niet significant korter, maar wel korter. En als de seinen bij de Amstelveen Centrum-driehoek en voor Westwijk direct een rijweg toestaan, kan hij nog korter.
Daarnaast zijn er trajectdelen waar de tram bijv 70 km/u kan rijden (ongeveer de helft van de route) en dat doet de tram in het filmpje niet.
Dus er is geen sprake van beïnvloeding van de reis in negatieve zin voor de grootste groep, in tegendeel. Of hoogstens, het is gelijk gebleven. Een klein gedeelte zal een totale slechtere reis hebben maar dat zijn dan vooral de mensen die naar de opgeheven haltes zouden reizen. Voor de rest is er gewoon sprake van een versnelling op de gelijke route (AJ Ernststraat - Westwijk).
Lijn 397 (vertrek Elandsgracht 08:02) werd vandaag uitgevoerd door reservebus 9250. Gaf ook echt het gevoel van een reservebus met alle piepjes en kraakjes XD. Ik heb geen idee hoevaak de bus wordt ingezet, maar ik heb hem nog niet gezien in de afgelopen anderhalve maand.
Afschaling OV in Amsterdam grotendeels van de baan? Vervoerregio stelt 20 miljoen beschikbaar, daarbij komt nog de 7,5 miljoen van de gemeente Amsterdam, dat al eerder toegezegd was.
Meerdere details ontbreken nog. Lijn 13 gaat niet minder rijden, lijn 14 en 19 dan weer wel. Over lijn 3 en de nieuwe lijn 6 is nog geen informatie, maar het ziet er al beter uit, dan enkele weken geleden.
Ik lees nu dat er vanavond door de Regioraad over vergaderd wordt. Schijnt dat het ook live te volgen is maar ik heb geen idee of dat klopt of hoe dat moet.
Wat een povere vertoning van GVB op het zuidelijke metroperron van Amsterdam Zuid: aan het begin van het perron zijn de geleidelijnen weggesleten. Kunnen ze de doelgroep niet waarschuwen door wat A4'tjes op te hangen?
Belangrijkste is dat het GVB terug naar de tekentafel moet wat betreft het vervoerplan (afschaling) voor 2024. De Regioraad heeft tegen de afschaling gestemd.
VIRM schreef: ↑di 06 jun 2023, 16:07
Wat een povere vertoning van GVB op het zuidelijke metroperron van Amsterdam Zuid: aan het begin van het perron zijn de geleidelijnen weggesleten. Kunnen ze de doelgroep niet waarschuwen door wat A4'tjes op te hangen?
Ze noemen regelmatig als reden dat de rijtijden volgens hen onhaalbaar zijn en dienstregelingen in de knel komen. Een buschauffeur: ‘Zelfs als het rustig is en ik gewoon volgens alle regels rijd, haal ik het niet.’
Zo starten veel chauffeurs vroeger met de werkdag om een bus te zoeken die wél voldoet. ‘Je komt bewust extra vroeg om een bus te zoeken die een beetje werkt. Soms moet je er eerst wel vier verschillende opstarten.’
Nou, hier in de wijk lukt het ze anders aardig. Ik wilde zondag een bus 41 nemen, maar die ging zéker 4 minuut te vroeg van een tussenhalte. Ik kwam net de hoek om lopen.
Ik had de laatste maanden ook het idee dat het trampersoneel zich opgejaagd voelde, terwijl de tram meestal twee tot vier minuten te vroeg reed. De afgelopen dagen heb ik in trams gezeten die het rustiger aan deden en alsnog op tijd tot iets te vroeg reden, waarmee de rit voor passagiers een stuk prettiger is.
Ik heb toch liever een tram die lekker flink door kan rijden.
Te krap moet het echter ook weer niet worden. Evt wat extra buffer tijd inbouwen op een drukke halte halverwege.
TLP schreef: ↑wo 07 jun 2023, 17:46
Ik had de laatste maanden ook het idee dat het trampersoneel zich opgejaagd voelde, terwijl de tram meestal twee tot vier minuten te vroeg reed. De afgelopen dagen heb ik in trams gezeten die het rustiger aan deden en alsnog op tijd tot iets te vroeg reden, waarmee de rit voor passagiers een stuk prettiger is.
Je ziet regelmatig (en niet alleen bij het GVB!) dat bussen en trams tijdens het eerste deel van hun rit teveel tijd hebben (waardoor ze soms te vroeg langsrijden, of lang op haltes staan te wachten), terwijl ze in het verdere deel van het traject tijd tekort komen.
Daarom vind ik het beter om bus/tramlijnen in het eerste deel van hun rit een beetje krap te plannen, en in het laatste trajectdeel wat meer marge te geven.
Als het goed is, zijn de dienstregelingen ook zo opgebouwd.
Maar ja, het verschil tussen theorie en praktijk is dat ze in theorie hetzelfde zijn, maar in de praktijk niet.
Ik reis ongeveer 3x/week van station Delft naar metrostation Spaklerweg (in Amsterdam) en weer terug.
Frank93 schreef: ↑do 08 jun 2023, 07:09
Vanaf 20 juni is het bij het GVB niet meer mogelijk om een kaartje te kopen bij de chauffeur/bestuurder: https://www.gvb.nl/betalen
Fijn. Er zijn twee banken (Triodos en KNAB) waar OV-Pay niet werkt.