Om precies te zijn, waar de check waarschijnlijk bedoeld was om vanaf november 2021 een foutmelding te genereren om service te krijgen (van NEWAG die dan de checks kon aanpassen) was het zo geprogrammeerd dat de trein niet zou werken tussen 21 en 30 november en 21 en 31 december van elk jaar.Jultar schreef: ↑wo 01 jan 2025, 20:06 Diverse checks voor het 'locken' van de treinen die zodanig knullig waren geschreven dat ze ook treinen 'lockten' op momenten waarvan dat niet de bedoeling was.
Zo was er een datumcheck waarop de compressor uit zou moeten vallen, maar was de validatie incorrect, waardoor het op compleet andere dagen gebeurde.
De check was namelijk "Als de dag groter of gelijk aan 21 en de maand groter of gelijk aan 11 en het jaar groter of gelijk aan 2021".
Als je de trein in die periode niet gebruikte (wat toevallig in 2021 het geval was) kreeg je ook geen melding dat de compressor uitgevallen was. Buiten die periode werkte de trein normaal. Want op 1 januari 2022 is de dag niet groter of gelijk aan 21 en is het dus a.ok. Pas eind 2022 ging het weer fout.
Dat is natuurlijk niet hoe je datumchecks maakt.