Ad blocker gedetecteerd: Dit forum wordt mogelijk gemaakt door het tonen van reclames aan onze bezoekers. Helaas worden deze niet getoond en je ondersteunt onze website nu niet. Misschien wil je voor dit forum een uitzondering maken?
They found that walking up the escalator took 26 seconds compared with standing, which took 40 seconds. However, the “time in system” — or how long it took to stand in line to reach an escalator then ride it — dropped sharply when everyone stood, according to a blog post by the researchers.
[...] "Those who stand on the right-hand side tend to use every second step, whilst those who walk are likely to take three steps per person, which wastes space,"
Ik denk dat trappen vooral het voordeel hebben dat ze over het algemeen breder zijn en dus voor minder opstopping zorgen.
umbusko schreef: ↑do 30 jun 2022, 22:43
Wat ik een stuk onbegrijpelijker vind is dat mensen op rolbanden stil gaan staan, zeker als het die horizontale dingen op slakkentempo zijn. Daar vergt het haast meer inspanning om te blijven staan dan om door te lopen.
Ik vind die schuine rolbanen op Amsterdam CS [metro] heel onprettig lopen. Omhoog loopt het zwaar, heb het gevoel dat het meer energie kost dan gewoon de 35 treden op te lopen.
Omlaag voelt het moeilijk om mijn snelheid te controleren en alsof je onderaan gelanceerd wordt de stationshal in.
Ja, als ze schuin zijn willen ze nog wel eens vervelend zijn en ben ik er eigenlijk ook bijna nooit blij mee (tenzij ik een fiets bij me heb of zo). Maar als ze puur horizontaal lopen, zoals op de meeste vliegvelden, dan zijn ze ideaal. Toch heb ik op vliegvelden wel vaker maar gewoon naast de band over de gewone vloer gelopen, omdat de band helemaal vol stond met niet-bewegende mensen.
Lange_Dre schreef: ↑do 30 jun 2022, 08:07
Start lachband, trein stations en liften die betrouwbaar blijven functioneren... Daar hebben ze door het hele land al jaren lang veel moeite en problemen mee. Dus ondanks dat ik de keuze snap, ben ik grote tegenstander, totdat ze op de stations die veel/vaak langdurige problemen hebben hebben bewezen dat ze de liften wel betrouwbaar kunnen onderhouden en indienst kunnen houden...
Oh, over een poos krijgen we vast de eerste berichten op AT5 over defecte liften op Zuid. Ik snap het eigenlijk niet: is elke lift zo wezenlijk anders dat je niet een voorraadje standaardonderdelen ergens in Nederland kunt opslaan?
umbusko schreef: ↑do 30 jun 2022, 22:43
Wat ik een stuk onbegrijpelijker vind is dat mensen op rolbanden stil gaan staan, zeker als het die horizontale dingen op slakkentempo zijn. Daar vergt het haast meer inspanning om te blijven staan dan om door te lopen.
Ik vind die schuine rolbanen op Amsterdam CS [metro] heel onprettig lopen. Omhoog loopt het zwaar, heb het gevoel dat het meer energie kost dan gewoon de 35 treden op te lopen.
Omlaag voelt het moeilijk om mijn snelheid te controleren en alsof je onderaan gelanceerd wordt de stationshal in.
Ligt die plaat onderaan die rolbaan eigenlijk wel horizontaal? Of lijkt het gewoon scheef te liggen?
Ja, oude perronkap is 3.5 meter hoog, en de nieuwe (ik geloof) 6 meter hoog. Dat is mooi volgens de bedenker, maar of het enorm praktisch is, is idd de vraag.
Nu vraag ik me toch wel af waarom er destijds niet voor nog een 'kattenkop' gekozen werd toen station Amsterdam RAI een extra perron kreeg. Nu krijg je ongelijke behandeling tussen reizigers richting station Amsterdam Zuid en reizigers richting stations Duivendrecht en Amsterdam Bijlmer ArenA.
Dat vraag ik me ook af. Maar de vraag die me nog meer bezighoudt is, wat ik me bij zo'n kattenkop zou voor moeten stellen.
Dat reizigers in verschillende richtingen niet precies hetzelfde (gebrek aan) comfort wordt geboden lijkt me bepaald niet uniek en eigenlijk ook niet zo boeiend.
trolly schreef: ↑ma 30 jun 2025, 16:39
Maar de vraag die me nog meer bezighoudt is, wat ik me bij zo'n kattenkop zou voor moeten stellen.
Ik denk het kattenkopachtige profiel van de overkapping.
Dat die reizigers een voorkeursbehandeling krijgen is logisch: daar stappen ze in op weg naar het Grote Geld - of dat nu in de vorm van snelle aandelenkoersen met een vleugje coke of snelle vliegtuigen met een vleugel is. De andere kant gaan ze... tja, waarheen, eigenlijk? In ieder geval niet Amsterdam.
Dat reizigers in verschillende richtingen niet precies hetzelfde (gebrek aan) comfort wordt geboden lijkt me bepaald niet uniek
Over het algemeen wordt het grootste comfort geboden aan instappende reizigers. Dat zie je heel goed in Sneek: treinen richting Leeuwarden vertrekken vanaf het belangrijkste spoor. De meeste reizigers stappen hier ook in, en hebben plezier van een overkapping en veel entreemogelijkheden. Richting Stavoren is het een stuk kariger, maar ik denk dat 80% van de reizigers in die richting alleen uitstapt, en dan is zo'n overkapping veel minder nodig. Best slim uitgedacht wel.
Vergeet niet uit te loggen als u het forum verlaat of overstapt naar een andere website