Al vrij vroeg vertrok ik van huis, te vroeg eigenlijk. Dus had ik nog even tijd om rond te neuzen in het fraaie Nijmegen.
Gezicht op de binnenstad vanaf de Waalbrug. Foto tegen de zon in helaas, maar toch.
Ben daar nog even met Breng op stap geweest, stukje met lijn 3/4 richting de Maartensklinieken, en toen met de Heyendaalpruttel naar, juist, Nijmegen Heyendaal. Hier nam ik de Maaslijn naar Venlo. Overstap van 20 minuten, dus kon ik nog even mijn geheugenkaartje opvullen.
Eerst nog even Twents-Lintje m45 en DM '90-stel m53, die samen met Lint m27 (niet in beeld) bij Voith stonden te wachten op de dingen die komen gingen.
Venlo, de pendeltrein naar Kaldenkirchen staat langs het perron.
Toen ging het per t1940 naar Horst-Sevenum. Had de twee-na-achterste wagon van de ICRm-trein helemaal voor mezelf :D
Ik kwam om half 12 aan. Rien en ik begaven ons meteen naar een bekende plek voor de fanatieke spotters onder u: aan de andere kant van de boog. Overigens staat bij die overweg aangegeven dat er camerabewaking is, maar die camera's zijn dus spoorloos verdwenen.
Het was in ieder geval goed plaatjes schieten, als de zon meewerkte al helemaal :D
Eerst een goederentrein met Locon-Traxx voorop.
10 bakjes ICRm, met de loc 1737 voorop, ronden de boog.
En een VIRMpje-vier gaat op weg naar Den Haag.
Ook lag er een stom stuk wissel een beetje nutteloos te wezen.
En weer een goederentrein, ditmaal mede mogelijk gemaakt door ACTS.
Na een uurtje hadden we het wel bekeken, en gingen we naar een andere plek, even voorbij het pittoreske America. Een plaats die iedereen natuurlijk kent, door de vakantieparken, Rowwen Hèze, en de naam natuurlijk. Ook schijnt er ooit een station geweest te zijn, maar nu niet meer, dus hebben ze de lokale Vette-Hap-Tent maar zo genoemd.
Fles.....?

Helaas was de accu van mijn camera zo goed als overleden, dus heb ik alleen nog maar deze goederentrein, getrokken door drie 6400'jes, op de gevoelige pixels kunnen krijgen en toen had-ie er geen zin meer aan. Toch was het een fijn plekje, we hebben daar iets van twee uur in het gras doorgebracht :D
Aangezien Rien nog moest werken die dag, ben ik om half 4 weer vertrokken en heb nog even in Amsterdam rondgekeken. De accu van mijn camera was nog steeds overleden, dus heb ik geen plaatjes kunnen schieten.
Toeval of niet: Horst-Sevenum is mijn 100e bordje :D alleen staat die op mijn telefoon, die trouwens ook al praktisch leeg was.
Vandaag: nieuwe ronde, nieuwe kansen!
Mijn telefoon en mijn camera werden die nacht weer tot leven gewekt, vooral omdat het vandaag tijd was voor een meeting! In het kader van kennismaking en teambuilding hebben we met ons team van het OV-jubileumspel, met de voorlopige naam JAMS, in Eindhoven afgesproken. Alweer naar het zuiden? Ja, alweer naar het zuiden, omdat --Stefan-- daar zo nodig toch moest zijn voor iets met zijn werk. Meltrain en Joshua zijn de andere leden van ons team. Dus ik met de auto naar het station (heerlijk om dat te kunnen zeggen), en een relaxte, rustige rit naar Utrecht gehad. Was daar veel te vroeg, dus kon ik nog even winkelen in Hoog Catherijne. (Winkelen? Als jongen? Ja, stiekem vind ik dat af en toe best leuk

Aangezien Stefan inmiddels richting Best moest voor dat_iets_met_zijn_werk, en ik om half 6 met Rien weer had afgesproken, gingen we snel weer naar het station toe. Daar kwam hij al aanlopen en waren we heel kort met vijf hobbyisten bij elkaar, het is al een meeting op zich zo.
Stefan nam afscheid, en wij, Meltrain, Joshua, Rien en ik, zetten na een kort nadenken over een leuke fotostek onze reis voort naar het gezellige Helmond Brandevoort.
Deze wijk, overigens door een Luxemburgse architect ontworpen, is geheel in de stijl gebouwd van een middeleeuws vestingstadje. Ook het station straalt deze sfeer uit.
Langs de lijn staan mooie betonnen portalen.
Helaas.
Find_your_spot kreeg het al eerder voor elkaar om een foto te verpesten, maar ook Rien moest met zijn lichaam expres nét in beeld gaan staan. Ja, nu ga je ook met je bakkes op het forum!

En toen werd het geinen en spotten geblazen :D
Rendez-vous tussen een matje en een ICRm.
Weer drie 6400'jes voor een goederentrein.
Een nogal smerige Railion-loc voor een lege autotrein.
Botsing!!!

Plaatje van het station, terwijl we weer de bewoonde wereld in liepen.
Staat er ineens een dak op een plein.
We hadden ongeveer een half uur de tijd voordat de trein naar Helmond ging, dus konden we even de hangjongere uithangen, gewoon omdat het kon. Vlnr: Joshua, Meltrain, Rien.
Mededeling tussendoor: we hebben al een gemeenschappelijk stopzinnetje, door bij elke vraag als antwoord te geven: 'Omdat het kan!' Nog even en we maken er onze teamnaam van. Omdat het kan.
Ook leuk als slagzin voor het Knooppunt Arnhem-Nijmegen. Omdat het KAN.
Tegen half 10 reden we naar station Helmond, waar we afscheid namen van Rien, die even later in de s1900 naar Horst-Sevenum stapte. Toen hebben we nog even aan de voorkant van het station gekeken.
Geen idee waarom, maar Meltrain was blij.
Om 21 50 uur was het tijd om de s1900 naar Eindhoven te nemen. Voor we het goed en wel doorhadden waren we daar al, en Joshua en ik stapten uit om over te stappen op de s800 die ons naar Ht zou brengen. Gelijktijdig vertrokken, en al zwaaiend is Meltrain ons iets van 4-5 keer voorbij gereden en hebben wij hem weer ingehaald, totdat wij definitief sneller gingen.
In Ht hadden we een lange overstap op de s3600. Nog even een leeg busstation gefotografeerd.
Nog even snel wat te bikken gehaald bij de plaatselijk Burger Knul, en toen naar huis toe. Joshua stapte in Nijmegen uit, en ging huiswaarts. In de trein naar Nmh schijnt hij nog een discussie te hebben gehad met een NS-medewerker, maar daar kan hij beter zelf over vertellen. Ook nog even met Rien en Stefan contact gehad onderweg, Stefan was inmiddels ook weer thuis. De brug bij Zutphen was kapot, en Rien meldde na een blik op internet dat dat tot 1 uur zou duren. Oei. Ik zocht maar even een HC op, anders moest ik maar weer teruggaan, kon ik wel bij hem blijven slapen. De HC kon echter melden dat de problemen alweer verholpen waren, en dus reed ik lekker door, en kwam rond 00 40 uur mijn huisje binnen. En maar meteen dit verslagje getikt. Omdat het kan.