Ad blocker gedetecteerd: Dit forum wordt mogelijk gemaakt door het tonen van reclames aan onze bezoekers. Helaas worden deze niet getoond en je ondersteunt onze website nu niet. Misschien wil je voor dit forum een uitzondering maken?
jor[D]1 schreef: ↑wo 18 jun 2025, 09:27
Wie dacht dat het over was met de ex arriva citea's, er rijdt er momenteel eentje in Leiden.
....
Per 1 Juli heeft Q geen toestemming meer om met de oude Euro 5 bussen van Arriva te blijven rijden.
Het is dus nu definitief over met oude Arriva bussen in de concessie.
Buschauffeur ZHN schreef: ↑wo 02 jul 2025, 10:27
Mede hierdoor speelt bij Qbuzz het idee om eventueel een derde order bij Yutong te plaatsen, vermoedelijk voor 12 meters. Echter, hierin moet de knoop nog doorgehakt worden...
Zouden dit dan ook Streekbuzzen moeten worden? Zie het wel zitten hoor meer Yutongs
Wat er ook gedaan kan worden is het volgende:
*De 12m Eways verkopen of doorschuiven naar andere concessies
*De Volvo's een revisie geven en ombouwen naar stadsBuzz met betere actieradius
*Extra streekbussen kopen in de vorm van Yutongs of extra Crossways
Zo sla je zelfs drie vliegen in één klap; de Eways opgedoekt, de Volvo's gewoon weer op de stad én geen stadsmaterieel meer wat op de streek terechtkomt!
Dagelijks pendelstudent tussen Beverwijk en Delft!
Buschauffeur bij Qbuzz in ZHN, alle berichten zijn op persoonlijke titel.
De E-ways zijn nieuwer, waarom zou je dan de Volvo's een revisie geven en de E-ways wegsturen? Eerder werd ook al gezegd dat het niet eens zeker is of de Volvo's het einde van de concessie wel zullen halen.
Momenteel vinden er werkzaamheden plaats tussen Onderschrift Centraal en Onderschrift Zuid. U kunt ook omlezen.
Omdat precies niemand tevreden is met de Eways. Noch reizigers, noch chauffeurs. De volvo's staan, ondanks het feit dat ze al ruim 3 tot 4 ton op de teller hebben, nog altijd te boek als hele prettige bussen voor zowel passagiers als chauffeurs.
Dagelijks pendelstudent tussen Beverwijk en Delft!
Buschauffeur bij Qbuzz in ZHN, alle berichten zijn op persoonlijke titel.
En anders schuif je de E-ways toch door naar bijvoorbeeld Friesland, DMG of GD? In Friesland bijvoorbeeld zorg je daarbij voor de terugkeer van elektrische bussen.
ThatPCDude schreef: ↑do 03 jul 2025, 10:08
Omdat precies niemand tevreden is met de Eways. Noch reizigers, noch chauffeurs. De volvo's staan, ondanks het feit dat ze al ruim 3 tot 4 ton op de teller hebben, nog altijd te boek als hele prettige bussen voor zowel passagiers als chauffeurs.
Station Luchtbal schreef: ↑wo 02 jul 2025, 11:52
In de NRC een uitgebreid interview met Annemarie Zuidberg, directeur Qbuzz, over met name de concessie ZHN.
Een beetje een gemengd artikel, vind ik. Het is interessant om Qbuzz' kant van het verhaal te horen.
De punten over concessiewissels zijn terecht, maar wel een beetje open deuren, want dat wordt al breder ervaren en verbeterd bij nieuwe concessie's.
Verder is het natuurlijk erg ironisch dat Qbuzz naar een aantal externe factoren wijst wat betreft de ZE-start in ZHN, maar daarna in hetzelfde artikel Transdev verwijt onrealistisch te bieden met hun big bang in Utrecht.
Interessant dat Qbuzz becijfert op zondag alles te moeten schrappen met de bezuinigingen; dat is relatief veel vergeleken met Rover's verwachting dat alleen streekbussen op zondag genoeg waren, hoewel die natuurlijk een paar concessie's samen hadden berekend.