Materieelaanschaf in het buitenland

Voor ontwikkelingen in het openbaar vervoer in het buitenland.
Plaats reactie
henrivanderweijden
Berichten: 953
Lid geworden op: do 02 jul 2009, 10:41

Re: Kort buitenlands nieuws

Bericht door henrivanderweijden »

verfmeer schreef: di 27 mei 2025, 15:36
tjoektjoek schreef: di 27 mei 2025, 13:50 Het wordt er in ieder geval beter op als de huidige staatsondernemingen niet frequenter of nieuwe verbindingen gaan rijden.
Zolang tickets voor de ene maatschappij bij vertraging niet bij de andere maatschappij geldig zijn, heb ik liever 1 maatschappij per traject. Niets vervelender dan een trein naar je bestemming te moeten laten schieten omdat je ticket er niet geldig is.
Wat is het verschil met het vliegtuig?
Als je bv Ams - Ber vliegt met EasyJet (als je dat al zou willen) en die vlucht valt uit of is vertraagd dan mag je ook niet met KLM mee.
Gebruikersavatar
Meltrain
Donateur
Berichten: 22807
Lid geworden op: wo 12 mar 2008, 21:29
Locatie: Delft

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door Meltrain »

Flixtrain heeft bij Talgo 65 treinstammen gekocht die gebaseerd zijn op de ICE L:
https://www.treinreiziger.nl/flixtrain- ... -ambities/
De bestelde locomotieven zijn echter niet van Talgo, maar van Siemens.
Ik reis ongeveer 3x/week van station Delft naar metrostation Spaklerweg (in Amsterdam) en weer terug.
verfmeer
Berichten: 957
Lid geworden op: di 08 apr 2014, 21:31

Re: Kort buitenlands nieuws

Bericht door verfmeer »

De kans op gemiste overstappen is met het vliegtuig een stuk kleiner dan met de trein. Je vliegt bijna altijd direct of met een enkele overstap. Een beetje treinreis heeft al snel 2 of meer overstappen. Het is ook een stuk eenvoudiger is om een vliegtuig later te laten vertrekken om vertraagde overstappers mee te kunnen nemen. Andere vliegtuigen hebben namelijk geen last van jouw vertraging, zoals dat bij treinen wel het geval is.

Het grootste verschil is echter de manier waarom de trein gebruikt wordt. Ook in lange-afstandstreinen zie je veel mensen die in 1 dag heen en weer gaan, zeker als ze maar een deel van de route afleggen. Dat zijn mensen die hun treinrit om de rest van hun dag heen plannen en dus een flexticket kopen om altijd de eerstvolgende trein te kunnen pakken. Vluchten gaan sowieso al een stuk minder vaak, en duren langer dan de gemiddelde treinreis. De kans dat mensen direct na hun vlucht dus nog andere plannen hebben is dus stukken lager. Vliegmaatschappijen bieden dan ook geen flextickets aan, omdat dat als concept niet logisch is.
rvdborgt
Berichten: 446
Lid geworden op: wo 25 sep 2013, 00:00

Re: Kort buitenlands nieuws

Bericht door rvdborgt »

henrivanderweijden schreef: di 27 mei 2025, 17:22
verfmeer schreef: di 27 mei 2025, 15:36 Zolang tickets voor de ene maatschappij bij vertraging niet bij de andere maatschappij geldig zijn, heb ik liever 1 maatschappij per traject. Niets vervelender dan een trein naar je bestemming te moeten laten schieten omdat je ticket er niet geldig is.
Wat is het verschil met het vliegtuig?
Als je bv Ams - Ber vliegt met EasyJet (als je dat al zou willen) en die vlucht valt uit of is vertraagd dan mag je ook niet met KLM mee.
Dat laatste is niet per se waar. Als de oorspronkelijke vervoerder binnen afzienbare tijd geen alternatief kan bieden, dan moeten ze ook vluchten van andere maatschappijen in overweging nemen (al verzwijgen ze dat soms). En dat geldt overigens in beperkte mate bij de spoorwegen ook.
waldo79
Berichten: 8475
Lid geworden op: do 13 mar 2008, 14:00
Locatie: 's-Hertogenbosch

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door waldo79 »

En gemiste overstappen komen ook in het vliegverkeer voor.
en-es
Berichten: 5393
Lid geworden op: zo 11 dec 2016, 14:11

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door en-es »

Maar dan wordt je overgeboekt op een andere vlucht. Je hoeft niet zelf in de app te kijken en een nieuwe reservering betalen. :mrgreen:
Gebruikersavatar
ICE11
Berichten: 3399
Lid geworden op: ma 05 mei 2014, 23:57
Locatie: Aken

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door ICE11 »

En urenlang op een luchthaven te staan niksen is dan ook duidelijk aangenamer dan op sommige treinstations! :Y
en-es
Berichten: 5393
Lid geworden op: zo 11 dec 2016, 14:11

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door en-es »

Absoluut. Zoals mijn nachtelijke intermezzo in München Hbf vorig jaar. _O-
Matt
Berichten: 395
Lid geworden op: ma 18 sep 2017, 00:06
Locatie: Randstad

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door Matt »

Nu is het in de luchtvaart eenvoudiger om mensen automatisch om te boeken. Omdat er altijd wordt ingecheckt weet je ook precies waar alle reizigers zich bevinden. Met treinreizen is dat niet zo. Je weet niet altijd zeker of een klant een overstap heeft gehaald of onderweg ergens is uitgestapt. Daarnaast zijn er ook flex tickets die ook geldig zijn op andere treinen op de gekozen route.
en-es schreef: vr 30 mei 2025, 08:12 Maar dan wordt je overgeboekt op een andere vlucht. Je hoeft niet zelf in de app te kijken en een nieuwe reservering betalen. :mrgreen:
Dat laatste hoeft niet per se. Je kan kosteloos een nieuwe zitplaatsreservering krijgen bij de ticketbalie of bij de klantenservice van de maatschappij waar je het ticket hebt gekocht (in het geval van Duitsland).
umbusko
Donateur
Berichten: 6004
Lid geworden op: zo 28 okt 2018, 16:45
Locatie: Maastricht/Berlin

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door umbusko »

ICE11 schreef: vr 30 mei 2025, 09:01 En urenlang op een luchthaven te staan niksen is dan ook duidelijk aangenamer dan op sommige treinstations! :Y
Dat hangt er ook maar net vanaf waar je bent… Als je weet dat je 2 uur te doden hebt, kun je bij veel treinstations gewoon even de stad in lopen en desnoods bij een leuk cafeetje een niet-overpriced drankje drinken. Succes daarmee op het vliegveld, als je al bij de drukke gate bent met al die oncomfortabele stoelen.
Gebruikersavatar
ThatPCDude
Donateur
Berichten: 1232
Lid geworden op: vr 12 nov 2021, 14:04
Locatie: Beverwijk/Delft

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door ThatPCDude »

Zat is ervan uitgaande dat je überhaupt kunt zitten.
Ik kijk naar jou, Stansted...
Dagelijks pendelstudent tussen Beverwijk en Delft!

Buschauffeur bij Qbuzz in ZHN, alle berichten zijn op persoonlijke titel.
Gebruikersavatar
ICE11
Berichten: 3399
Lid geworden op: ma 05 mei 2014, 23:57
Locatie: Aken

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door ICE11 »

Immers heb je ob luchthavens zelden of nooit een bepaalde soort lastige publiek....
Gebruikersavatar
AppleMoose
Berichten: 6223
Lid geworden op: wo 12 mar 2008, 22:21
Locatie: Skogen

Re: Materieelaanschaf in het buitenland

Bericht door AppleMoose »

Onzin. De marechaussee is op Schiphol elke dag weer druk met dat soort gajes.
En blandning av sött och salt.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 39 gasten